KONST / Litografier / Färglitografi 13581606
nr 1358 1606
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 12/60, "Tranorna Dansar". Motivet: 39x50cm
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 2 november 2020
kl 18:20:44
200 kr
250 kr
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Brita Molin
Läs mer om Brita Molin